Dlaczego warto zwiedzić Odessę?

Kategorie Podróże i Turystyka

Odessa, jedno z większych miast na Ukrainie, zwane jest czarnomorską stolicą Ukrainy. Miasto posiada bardzo krótką historię, zostało założone dopiero w XVIII wieku. Mimo to ma wiele miejsc wartych odwiedzenia, chociażby historyczne centrum miasta, które w 2009 roku zostało wpisane na ukraińską listę informacyjną UNESCO. Odessa jest charakterystycznym miastem, które zdobią rzędy uroczych kamienic nad nadmorskimi bulwarami, pełno w nim muzeów i pomników, z dobrym widokiem na port. Co warto zobaczyć w Odessie?

Odessa, jako młode miasto, nie ma zabytków starszych niż 200 lat. Symbolem są schody potiomkinowskie, razem z ulicą Deribasowską i operą są najpopularniejszymi miejscami w tym mieście. Ze schodów potiomkinowskich rozciąga się ciekawy widok, z których można zrobić kilka dobrych zdjęć. Teatr Opery i Baletu to najpiękniejsza opera na Ukrainie jedna z lepszych na świecie. Przemyślana elewacja komponuje się z parkiem, fontannami i rzeźbami wokół. Ulica Deribasowska to niekwestionowane najbardziej reprezentacyjne miejsce nad Morzem Czarnym Ukrainy.Szczególnie wieczorem oświetlona przez liczne iluminacje.

Warto także przespacerować się bulwarami, przejść na Rynek, zobaczyć Ratusz czy też Filharmonię. Zatrzymać się w przytulnej barze, poznać tamtejsze smaki. Nie spodziewajmy się tłumów, ale nastawmy się, że nie będziemy sami – w końcu coraz więcej ludzi decyduje się na wycieczki do Odessy.

Jak dojechać do Odessy?

By wybrać się do Odessy, można skorzystać z usług polskiego przewoźnika LOT. Ceny są wysokie, ale jest to lot bezpośredni. Tańszym rozwiązaniem zdaje się być skorzystanie z niskokosztowego WIZZAIR, który oferuje loty z wielu miast Polski do Lwowa. Dalsza podróż może odbyć się pociągiem. Dobrym rozwiązaniem jest też wybór zorganizowanych ofert. Biura podróży oferują wycieczki do Odessy. Jest to o tyle dobra opcja, że wszystko jest zorganizowane – od transportu, po nocleg i (opcjonalnie) wyżywienie.

Odessa ma naprawdę dużo do zaoferowania. Ukraina jest tanim dla Polaków państwem, więc wycieczki do Odessy nie zrujnują budżetu. Dotarcie na miejsce jest łatwe, Nic więc dziwnego, że wycieczki do Odessy zyskują coraz większą popularność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?