Skalne miasta – dumą Czech

Kategorie Podróże i Turystyka

Jakimi atrakcjami przyciągają nas Czechy? Większość turystów kojarzy ten kraj z Pragą, wspaniałymi zamkami oraz z historycznymi miastami. Wycieczki, jakie polskie biura podróży organizują coraz częściej, chętnie odwiedzają też tak piękne miejsca, jakimi są czeskie skalne miasta. To one są dumą tego kraju, to one sprzyjają rozwojowi turystyki na jego terenie.

Ze względu na bliskość granicy, polskie wycieczki najchętniej zaglądają do tego miasta, które można odwiedzić w czasie pobytu w polskich Górach Stołowych. Biura podróży z Kudowy czy z Dusznik chętnie urządzają wycieczki na Czechy, a wśród ciekawych ofert to właśnie Adrspassko-Teplickie Skały cieszą się największą popularnością.

Skały, które można tu zobaczyć, zachwycają swymi formami. Są to i Kochankowie, i Krasnoludek, jest Topielec i Gilotyna… Nazwy tych nawiązują do ich kształtów, które skutecznie pobudzają do pracy wyobraźnię spacerujących uliczkami skalnego miasta turystów. Bo ścieżki, które prowadzą wśród skał, są właśnie do miejskich uliczek porównywane najczęściej. Formacje skalne same w sobie są wielką atrakcją. Kładki, mostki i drabinki, założone z myślą o wędrujących tu turystach, pomagają w pokonaniu trasy w bezpieczny i niezwykle ciekawy sposób. Wycieczki po skalnym mieście są też atrakcją dla tych, którzy kochają przyrodę. Bliskość lasów, wspaniała szata roślinna i górskie jeziorka sprawiają, że ta skalna kraina przyciąga wyjątkowym urokiem i surowym pięknem. Nic dziwnego, że Czechy tak chętnie promują takie atrakcje i zachęcają turystów do tego, by na teren skalnych miast zaglądali możliwie jak najczęściej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?