Dlaczego warto odwiedzić Lwów?

Kategorie Podróże i Turystyka

Wiele osób lubi podróżować. Podróżowanie umożliwia nam bowiem nie tylko zwiedzenie wyjątkowych miejsc, ale także poznanie kultury kraju, który odwiedzamy. Ponadto mamy okazję poznać ciekawych ludzi, a nierzadko podszlifować swoje umiejętności językowe. Jednym z miejsc wartych odwiedzenia jest z całą pewnością Lwów. Ze szczególnym sentymentem przyjeżdżają do tego miasta Polacy.

Wycieczka zorganizowana czy nie?

Wiele osób zastanawia się czy lepiej byłoby wybrać się na wycieczkę ze znajomymi czy może pojechać na wycieczkę zorganizowaną. Wycieczki do Lwowa są bardzo popularne. Ceny podróży do tego pięknego miasta nie są zbyt duże, dlatego każdy może sobie pozwolić na taki wypad. Na korzyść wycieczek zorganizowanych przemawia bezpieczeństwo. Podróż do Lwowa w dwie lub trzy osoby na pewno taka bezpieczna nie będzie. Warto jednak zaznaczyć, że podróżując z grupą zaufanych przyjaciół mamy większą swobodę poruszania się. Wycieczki zorganizowane mają zazwyczaj jakiś program, którego uczestnicy wycieczek muszą przestrzegać. Na pewno jednak w cenie wycieczki będzie wliczonych wiele biletów do różnych ciekawych miejsc oraz obiektów. Prawdopodobnie nie będziemy musieli martwić się również o przewodnika. Niestety nie zawsze przewodnicy chcą oprowadzać grupkę trzech lub czterech osób. Bez względu jednak na to na jaką wycieczkę się zdecydujemy, pamiętajmy o tym, aby dobrze się bawić. Postarajmy jak najlepiej wczuć się w klimat miejsca, które odwiedzamy. Dzięki temu z chęcią powrócimy do Lwowa ponownie.

Nie pomiń Starego Miasta!

Będąc we Lwowie nie wolno ominąć Starego Miasta. Stare Miasto we Lwowie zostało wpisane w 1998 na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajdziemy tam całe mnóstwo budynków w różnych stylach. Mowa tu między innymi o stylu barokowym, renesansowym oraz klasycystycznym. Oczywiście znajdziemy tam również sporo budynków w stylu modernistycznym, które powstały stosunkowo niedawno. Na spacer po Starym Mieście koniecznie wybierzmy się z przewodnikiem. Opowie nam on o historii miasta. Przedstawi nam fakty z życia mieszkańców. Na uwagę zasługuje fakt, że we Lwowie znajduje się blisko pięćdziesiąt procent najcenniejszych zabytków Ukrainy. Znaczna ich liczba znajduje się właśnie na Starym Mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?