Turysta w Czechach: co warto zobaczyć?

Kategorie Podróże i Turystyka

Zainteresowanie Czechami konsekwentnie wzrasta, a grono turystów zainteresowanych wycieczkami po tym kraju stale się poszerza. Jakimi walorami Czechy podbiły nasze serca? Jak to się stało, że biura podróży tak chętnie poświęcają im swą uwagę? Czechy to niezwykły kraj, który może się pochwalić wspaniałą historią oraz uroczymi miastami.

Wycieczki po tym państwie dostarczą niezapomnianych wrażeń i miłośnikom historii, i tym, którzy stawiają na aktywny wypoczynek. Dzięki ogromnej ilości ścieżek rowerowych, Czechy stały się rajem dla miłośników dwóch kółek. Doskonale rozwinięta baza noclegowa sprawia z kolei, że miłośnikom zabytków łatwiej jest zaplanować podróż po tym państwie.

W jakich miejscach koncentruje się ruch turystyczny?

Na jakich obiektach skupiają się turyści oraz biura podróży, które wyspecjalizowały się w organizacji wycieczek po terenie Czech? Praga i jej zabytki to bez wątpienia największy hit, jakimi Czechy mogą oczarować miłośników podróży. W czasie wycieczki po czeskiej stolicy można się spotkać ze wspaniałymi zabytkami, skupionymi głównie na Hradczanach oraz na terenie Starego Miasta. Piękną zabudową kusi też Złota Uliczka oraz Jozefov, znana z żydowskich budowli dzielnica, której w czasie wycieczki po czeskiej stolicy z pewnością warto poświęcić swój czas. Turystyczną wizytówką Pragi wciąż jednak pozostaje Most Karola – piękna budowla, na której spotykają się ze sobą tysiące turystów z całego świata. Jakie miasta jeszcze warto odwiedzić w tym kraju? Zachwyca Czeski Krumlow – urocze miasteczko, którego wielkim walorem jest piękna zabudowa oraz niepowtarzalna atmosfera. Kusi malownicza Ostrawa, pełna zabytków techniki i malowniczych zakątków. Miłośników architektury obronnej mogą z kolei zachwycić takie obiekty, jak wodna twierdza Telcz oraz gotycki zamek Karlsztej. To kolejne zabytki, z których Czechy mogą być wyjątkowo dumne i którym z pewnością warto się przyjrzeć w trakcie podróży po tym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?