Dlaczego wycieczki do Pragi są tak popularne?

Kategorie Podróże i Turystyka

Jedną z najczęściej odwiedzanych przez Polaków europejskich stolic – poza oczywiście naszą Warszawą – jest Praga. Przyczynia się do tego z pewnością niewielka odległość, a także to, że wycieczki do Pragi oferowane są w bardzo atrakcyjnych cenach. Nie można również zapomnieć o licznych zabytków i niezwykłym klimacie, jaki panuje w mieście. Co najczęściej obejmują wycieczki do Pragi?

Dzielnica Zamkowa

Obowiązkowym punktem każdej wycieczki do Pragi są oczywiście słynne Hradczany. To praskie wzgórze, na którym znajdziemy przepiękną, zapierającą dech w piersiach gotycką katedrę. To również właśnie na Hradczanach znajduje się dawny zamek. Wycieczki do Pragi nie omijają także słynnej Złotej Uliczki, która przez wiele osób uważana jest za jedno z najbardziej magicznych miejsc w całej Pradze. Z Hradczan rozciąga się przepiękna panorama na miasto.

Stare Miasto

Zwiedzając Pragę, nie można również zapomnieć o Starym Mieście. Praskie Staro Miasto jest jednym z bardziej niezwykłych. Nie bez powodu zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Centralnym punktem Starego Miasta jest oczywiście rynek. To właśnie na nim ustawiono pomnik Jana Husa. To również tu znajduje się gotycki ratusz z ciekawym zegarem. Warto przyjść tutaj o określonej porze po to, aby obserwować poruszające się figury. Przedstawiają one między innymi Śmierć. Wieża ratusza to kolejny doskonały punkt widokowy. Na ogół wycieczki do Pragi mają go w swoim programie.

Jozefov

Ciekawym punktem wycieczek do czeskiej Pradze jest dzielnica żydowska Josefov. Podziwiać można tutaj wiele pięknych kamienic. Nie brakuje tu też luksusowych, markowych sklepów. Turyści bardzo często prowadzeni są przez przewodników na Stary Cmentarz Żydowski. Obecnie uznaje się go za jeden z najstarszych tego typu obiektów w całej Europie. Warto pamiętać, że w soboty cmentarz jest zamknięty.

Praga to bez wątpienia jedna z piękniejszych stolic europejskich. Mnóstwo zabytków, muzea pełne ciekawych eksponatów, pyszne jedzenie, które popić można wyśmienitym piwem – wszystko to można znaleźć właśnie w Pradze. Nie bez powodu więc wycieczki do Pragi są wśród Polaków tak bardzo popularne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?