Chortycia Biuro Podróży

Mobile Menu

Nasi Konsultanci

Kursy średnie NBP
z dnia: 2019-03-22

W najbliższym czasie

Przewodnik

Zobacz również:

Artykuły

Wycieczki do Pragi z WrocławiaNajdawniejsza historia Wrocławia nie jest nam dokładnie znana. Istnieją teorie, o istnieniu na tym terenie rzymskich kolonii. Pierwsze wzmianki pochodzą z dziewiątego wieku, które mówią o mieście na dużej wyspie. Nazwa Wrocław upowszechniła sie gdy Bolesław Chrobry założył tutaj biskupstwo. W 1109 roku cesarz Henryk V wysłał armię przeciwko Bolesławowi Krzywoustemu i niemieckie oddziały zostały rozbite w bitwie na Psim Polu. Po śmierci Bolesława Krzywoustego na południowym brzegu rzeki osiedliło się wielu niemieckich osadników. Rozbudowano miasto, które urosło do rangi stolicy Dolnego Śląska. Miasto zostało zniszczone podczas najazdu Mongołów w 1241 roku. W 1262 roku miasto uzyskało prawa magdeburskie. W 1335 roku miasto przeszło pod panowanie czeskie, a w 1526 roku razem z państwem czeskim przeszło pod panowanie Habsburgów. Miasto zostało pod panowaniem niemieckim aż do końca II Wojny Światowej. W czasie wojny Wrocław został twierdzą i spowodowało to wiele zniszczeń. Po wojnie niemiecką ludność Wrocławia wysiedlono a w jej miejsce przyjechali Polacy, głównie z Kresów Wschodnich. Zapraszamy na wycieczki do Pragi z Wrocławia.

Wrocław obecnie jest stolicą Dolnego Śląska i położone jest w pobliżu granicy z Czechami i Niemcami. Miasto liczy 632 tyś mieszkańców i jest czwartym co do wielkości miastem Polski. Jest jedno z najpiękniejszych polskich miast i śmiało można je porównywać z Krajkowem, Warszawą czy Gdańskiem. W mieście możemy znaleźć gotycką katedrę, renesansowe kamienice na rynku, barokowy uniwersytet i wiele ciekawych budynków secesyjnych. Nie można zapominać że miasto leży na Odrze w miejscu, gdzie wpada do niej parę dopływów co spowodowało że utworzyły się wyspy połączone mostkami. Do Wrocławia przyciąga również jego ciekawa, długa i poplątana historia. Władzę nad miastem miała Polska, Czechy, Niemcy i Austria. Wrocław jest również ważnym ośrodkiem akademickim i kulturalnym. Słynie też z bujnego życia nocnego. Zapraszamy na wycieczki do Pragi z Wrocławia.

Przyjeżdżając do Wrocławia pociągiem, warto zacząć zwiedzanie od budynku dworca. Jego budowa rozpoczęła się w 1855 roku według projektu Wilhelma Grapowa. Przy wznoszeniu gmachu pracowało 250 murarzy. Dworzec służył jako kino, które od końca wojny mogło odwiedzić 7 mln widzów. Zapraszamy na wycieczki do Pragi z Wrocławia.

Po Wrocławiu sprawnie można poruszać się tramwajami. Pierwszy tramwaj przejechał wrocławskimi uliczkami w roku 1877 i był jeszcze w tamtych czasach ciągnięty przez konie. W 1903 roku tramwaj konny wyparły tramwaje elektryczne. Ciekawostką jest, że w czasie wojny z wagonów budowano barykady.

Ciekawa jest wrocławska starówka. Rynek główny jest jednym z największych placów średniowiecznej Europy. Kawiarnie, bary i restauracje ulokowane w renesansowych kamieniczkach.

Wycieczki do Pragi z Wrocławia

Przedsiębiorstwo Turystyczno-Transportowe Chortycia
Pl. Na Bramie 8, 37-700 Przemyśl
NIP 795-000-51-39, REGON-EKD 650023845-6023
ING Bank Śląski SA O/Przemyśl, Konto: 45 1050 1546 1000 0022 9095 1777
© Biuro Podróży Chortycia
Wycieczki do Pragi Nieruchomości Przemyśl