Chortycia Biuro Podróży

Mobile Menu

Nasi Konsultanci

Kursy średnie NBP
z dnia: 2019-02-19

W najbliższym czasie

Wybierz kierunek wycieczki:

Zobacz również:

Artykuły

Konkurs muzyczny w Pradze

festiwal praska wiosna Międzynarodowy muzyczny festiwal „Praska wiosna” odbył się pierwszy raz w 1946 roku z inicjatywy prezydenta Czechosłowacji Edwarda Benesza. Ma duże historyczne znaczenie w propagowaniu najlepszych wzorców współczesnych i klasycznych muzycznych utworów. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych muzycznych wydarzeń w Europie i na świecie. W festiwalu biorą udział utalentowani muzycy, śpiewacy, dyrygenci, a także znane orkiestry symfoniczne. Zaproszenie do Pragi na festiwal otrzymywali wykonawcy, którzy osiągnęli sukcesy w muzyce i byli na najwyższym poziomie w swojej dziedzinie: pianista Swiatosław Richter, dyrygent Herbut von Karajan, skrzypek Dawid Eustrach, Mścisław Rostropowicz i inni.
Konkurs w Pradze to wydarzenie, w którym uczestniczą muzycy różnych szkół i kierunków, żeby rozwijać współczesne trendy. Wielu wykonawców znanych jest z innych konkursów. Podsumowując przebieg konkursu na podstawie przesłuchań wielkiej ilości uczestników, z każdym konkursem rośnie jakość wykonania, technika i sama interpretacja osiągnęła wysoki poziom. Młodzi wykonawcy uczą się dużej liczby utworów różnych rodzajów i epok.
Praska wiosna „Praska wiosna” to jeden z niewielu konkursów i festiwali, gdzie młodzież otrzymuje szansę zaistnieć na scenie muzyki światowej. Przed festiwalem odbywa się międzynarodowy konkurs młodych wykonawców, którego finał zbiega się w czasie z festiwalem „Praska wiosna”. Konkurs odbywa się co rok. Dyrekcja festiwalu wyznacza jury, które ogłasza datę, zasady i repertuar konkursu. Wybór kandydatów odbywa się w czasie przesłuchań z wybranego utworu.

Przedsiębiorstwo Turystyczno-Transportowe Chortycia
Pl. Na Bramie 8, 37-700 Przemyśl
NIP 795-000-51-39, REGON-EKD 650023845-6023
ING Bank Śląski SA O/Przemyśl, Konto: 45 1050 1546 1000 0022 9095 1777
© Biuro Podróży Chortycia
Wycieczki do Pragi Nieruchomości Przemyśl